Ku przestrodze - KMP Lublin

Ku przestrodze

Ku przestrodze

Zachęcamy Państwa do śledzenia zakładki „Ku przestrodze”.

 

Będziemy  tu umieszczać wiadomości, prezentacje i linki do stron z filmami edukacyjnymi poruszającymi zagadnienia, którym warto się bliżej przyjrzeć.

Życie toczy się w zastraszającym tempie, dlatego też łatwo popełnić błąd wychowawczy, czy też, życiowy. Możemy również przeoczyć sygnały pojawiających się kłopotów czy też problemów. Zdarzenia te mogą dotyczyć  każdego: dziecka, rodzica czy też seniora, dlatego warto przyjrzeć się zaproponowanym zagadnieniom tematycznym „… ku przestrodze”.

 

  • Nadszedł czas wakacji i beztroskiego wypoczynku połączonego z rekreacją w wodzie i nad wodą. Niestety jest to również okres, kiedy dochodzi do większej liczby utonięć. Aby zapobiegać tego typu zdarzeniom przypominamy w poniższej prezentacji podstawowe zasady bezpiecznego wypoczynku oraz zachęcamy do obejrzenia filmu edukacyjnego, który powstał w ramach akcji profilaktycznej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Kliknij tutaj  ---> link do filmu - Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą

  • Podczas wakacji warto pomyśleć i zrobić wszystko, co jest niezbędne, aby zabezpieczyć się przed przykrą niespodzianką, jaka może nas spotkać po powrocie z upragnionego wypoczynku. Niespodzianką, którą może być włamanie.

 

  • Oszustwa dokonywane na osobach starszych są prawdziwą plagą. Liczba zgłaszanych przestępstw tego typu rośnie na przestrzeni kilku ostatnich lat, a trzeba pamiętać też o tym, że nie wszystkie takie sytuacje są zgłaszane. Seniorzy często już po fakcie wstydzą się tego, że dali się oszukać i nie chcą zgłaszać popełnienia przestępstwa. Dlatego zachęcamy do obejrzenia filmu i prezentacji:

Kliknij tutaj ---> link do filmu - Uwaga oszuści !

 

 

 

 

Pliki do pobrania