Lublin: Legitymowanie pomocne w zatrzymaniu sprawców rozboju - Aktualności - KMP Lublin

Aktualności

Lublin: Legitymowanie pomocne w zatrzymaniu sprawców rozboju

Data publikacji 10.09.2019

Dzięki szybkim działaniom funkcjonariuszy oddziału prewencji zostali zatrzymani dwaj sprawcy rozboju na 20-latku. Pokrzywdzony był bity pięściami po twarzy. Łupem mężczyzn padł telefon komórkowy, pieniądze oraz pendrive. Sprawcy wpadli ponieważ chwilę przed napadem byli legitymowani. Obaj odpowiadać będą w warunkach recydywy.

Do zdarzenia doszło na terenie dworca PKS w Lublinie. Pokrzywdzony zgłosił policjantom, że został napadnięty przez dwóch mężczyzn. Sprawcy bili go pięściami po twarzy, po czym zabrali telefon komórkowy, pieniądze oraz pamięć pendrive. 20–latek dokładnie opisał sprawców. To pozwoliło szybko zidentyfikować napastników.

Jak się okazało dwaj mieszkańcy powiatu lubelskiego, niedługo przed napadem byli legitymowani przez funkcjonariuszy Oddziału Prewencji w Lublinie. Sprawcy w wieku 30 i 34 lat zostali bardzo szybko zatrzymani. Funkcjonariusze odnaleźli przy nich skradzione mienie. Jak się okazało obaj są bardzo dobrze znani lubelskiej policji. W przeszłości byli karani za przestępstwa podobne.

Dziś obaj usłyszą zarzuty. Policjanci z II komisariatu wnioskować będą o tymczasowy areszt. Za dokonanie rozboju grozić może kara do 12 lat pozbawienia wolności, która w warunkach recydywy może zostać dodatkowo zaostrzona.

KG

  • fot. zatrzymany sprawca rozboju
  • fot. policjanci prowadza zatrzymanego