Lublin: Działania drogówki i setki ujawnionych wykroczeń - Aktualności - KMP Lublin

Aktualności

Lublin: Działania drogówki i setki ujawnionych wykroczeń

Data publikacji 10.09.2019

Ponad 530 ujawnionych wykroczeń, 289 mandatów karnych, 27 zatrzymanych praw jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h, odzyskany samochód marki Fiat utracony na terenie Belgii, to tylko część efektów pracy policjantów ruchu drogowego za miniony weekend. W działaniach udział brali funkcjonariusze ze specjalnie utworzonej grupy „Speed”.

Stop klatka z nagrania policyjnego videorejestratora.

Weekend był okresem ciężkiej i wytężonej pracy policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie. Policjanci działali m.in. w ramach akcji „Speed” oraz „Kaskadowy pomiar prędkości”. Policjanci skupili się przede wszystkim na ujawnianiu uczestników ruchu drogowego, stwarzających zagrożenie poprzez agresywną i niebezpieczną jazdę. Kontrole prędkości prowadzone były zarówno z wykorzystaniem radiowozów oznakowanych jak i pojazdów nieoznakowanych.

W wyniku prowadzonych działań policjanci ujawnili ponad 530 wykroczeń, nałożyli 289 mandatów, zatrzymanych zostało 27 praw jazdy, za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanych o ponad 50 km/h. Podczas prowadzonych kontroli funkcjonariusze ujawnili również 2 osoby poszukiwane do celów prawnych oraz samochód utracony na terenie Belgii wartości około 20 tys. zł.

Jednym z kierowców którzy stracili uprawnienia był 19-letni kierujący samochodem marki Honda. Młody mężczyzna jadąc ulicami miasta na liczniku miał 136 km/h. 19-latek dodatkowo został ukarany 500 złotowym mandatem. Odpowiedzialności nie uniknął, także drugi kierujący czerwoną hondą civic widoczną na nagraniu, który z braku tylnych świateł, włączył światło przeciwmgielne. Niebezpieczne zachowania kierujących polegające na przekraczaniu prędkości i nagłej zmianie pasów ruchu pokazuje fragment nagrania z policyjnego wideorejestratora.

KG

Ładowanie odtwarzacza...