Lublin: Akcja trzeźwy poranek na dzielnicy Czechów - Aktualności - KMP Lublin

Aktualności

Lublin: Akcja trzeźwy poranek na dzielnicy Czechów

Data publikacji 17.08.2019

Ponad tysiąc przebadanych kierowców na zawartość alkoholu w organizmie, to efekt działań policjantów z lubelskiej drogówki podczas wczorajszego poranka na terenie dzielnicy Czechów. Mundurowi zatrzymali 10 kierujących na tzw. podwójnym gazie. Niechlubnym rekordzistą okazał się 28-latek, który miał ponad promil alkoholu w organizmie i sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.

Pomimo wielu apeli, gróźb utraty prawa jazdy, a nawet kary pozbawienia wolności, w dalszym ciągu nie brakuje tych, którzy po wypiciu alkoholu, nie patrząc na konsekwencje, wsiadają za kierownicę pojazdu i wyruszają w drogę. Wczoraj wczesnym rankiem policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie przeprowadzili akcję „Trzeźwy poranek na dzielnicy”. Działania mundurowych z lubelskiej drogówki rozpoczęły się już o godzinie 4:00. Koncentrowały się na ulicach dzielnicy Czechów w Lublinie.

Funkcjonariusze do godziny 10:00 przeprowadzili 1244 kontrole na stan trzeźwości. Podczas nich ujawnili 10 kierowców, którzy kierowali na podwójnym gazie. Ponadto ujawnili jedną osobę poszukiwaną, kierującego z sądowym zakazem, jednego kierowcę z cofniętymi uprawnieniami oraz jedną osobę bez prawa jazdy.   

Niechlubnym rekordzistą okazał się 28-latek z Lublina, który wsiadł za kierownicę pojazdu marki Citroen mając ponad promil alkoholu w organizmie, a ponadto sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ostrzegają, że tego rodzaju akcje będą kontynuowane. Wszyscy kierowcy łamiący przepisy ruchu drogowego muszą się liczyć z konsekwencjami. Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

K.K.

  • policjant trzymający w ręku alcoblow