Lublin: „Stop Agresji na Drodze” - Aktualności - KMP Lublin

Aktualności

Lublin: „Stop Agresji na Drodze”

Data publikacji 13.07.2019

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie przeprowadzili wzmożone działania na terenie Lublina pod kryptonimem „Stop Agresji na Drodze”. Ich celem było ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących, którzy w rażący sposób naruszają przepisy ruchu drogowego. W efekcie funkcjonariusze ujawnili kilkadziesiąt wykroczeń w ruchu drogowym.

Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie przeprowadzili wzmożone działania na terenie Lublina pod kryptonimem „Stop Agresji na Drodze”. Celem działań było ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących, którzy w rażący sposób naruszają przepisy ruchu drogowego.

W trakcie działań policjanci przeprowadzili ponad 60 kontroli pojazdów, podczas których sprawdzali m.in. stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów. Mundurowi ujawnili 64 wykroczenia, które w większości przypadkach kończyły się mandatami karnymi. Łącznie policjanci wypisali 49 mandatów karnych. Mundurowi zatrzymali 9 praw jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 3 dowody rejestracyjne  ze względu na zły stan techniczny auta.

Policjanci zapowiadają, że tego typu działania będą cyklicznie powtarzane. 

K.K.

  • logo Wydziału Ruchu Drogowego