Lublin: Nastoletni bracia z zarzutami - Aktualności - KMP Lublin

Aktualności

Lublin: Nastoletni bracia z zarzutami

Data publikacji 11.07.2019

Przed Sądem ds. Rodziny i Nieletnich odpowie 16-latek z Lublina. Kryminalni z "siódemki" ujawnili przy nastolatku blisko 40 porcji dilerskich marihuany oraz wagę elektroniczną. Okazało się, że młody mieszkaniec Lublina sprzedawał oraz udzielał innym osobom narkotyki. Zarzuty udzielania środków odurzających usłyszał również jego o dwa lata starszy brat.

Kryminalni z VII Komisariatu Policji w Lublinie realizując ustalenia własne przeszukali jedno z mieszkań na dzielnicy Dziesiąta w Lublinie. Policjanci podejrzewali, że mieszkający tam 16-latek może posiada środki odurzające.

Podczas czynności funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli blisko 40 porcji dilerskich marihuany oraz wagę elektroniczną należące do 16-latka. Młody mieszkaniec Lublina usłyszał 9 zarzutów. Oprócz posiadania usłyszał 6 zarzutów sprzedaży oraz dwa udzielania narkotyków.   Dodatkowo do sprawy został zatrzymany jego o dwa laty starszy brat, który usłyszał zarzuty udzielania środków odurzających.

Teraz o dalszym losie 16-latka zadecyduje Sąd ds. Rodziny i Nieletnich. Z kolei jego starszemu bratu za udzielanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.  

K.K.

  • budynek KP VII w Lublinie