Lublin: Posiadał nielegalną broń i amunicję - Aktualności - KMP Lublin

Aktualności

Lublin: Posiadał nielegalną broń i amunicję

Data publikacji 05.07.2019

Kryminalni zatrzymali 54-latka u którego w miejscu zamieszkania ujawnili nielegalną broń i amunicję. Policjanci łącznie zabezpieczyli dwie sztuki broni palnej oraz ponad 40 sztuk amunicji. Mężczyzna nie posiadał wymaganego pozwolenia na te rzeczy. Dzisiaj mieszkaniec gm. Krzczonów zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty.

Kryminalni z Komisariatu Policji w Bychawie wspólnie z kryminalnymi z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie ustalili, że mieszkaniec gm. Krzczonów może posiadać broń i amunicję bez wymaganego pozwolenia. Wczoraj policjanci przeszukali pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze należące do 54-latka. W trakcie czynności funkcjonariusze ujawnili broń palną w postaci strzelby gładkolufowej oraz pistolet wiatrówka noszący ślady przerobienia na broń palną, a także amunicję, na którą mężczyzna nie posiadał wymaganego prawem zezwolenia. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 40 sztuk nielegalnej amunicji do tych jednostek broni. Nielegalne rzeczy zostały zabezpieczone, a mieszkaniec gm. Krzczonów trafił na komisariat.

Dzisiaj 54-latek zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty. Zgodnie z kodeksem karnym za nielegalne posiadanie broni i amunicji grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

K.K.

  • zabezpieczone dwie sztuki broni palnej i auminicja
  • zabezpieczona broń palna i amunicja