Lublin: Odpowie za rozbój - Aktualności - KMP Lublin

Aktualności

Lublin: Odpowie za rozbój

Data publikacji 14.06.2019

Kryminalni z „szóstki” ustalili i zatrzymali sprawcę rozboju. Okazał się nim 23-letni mieszkaniec Lublina. Jego łupem padł telefon komórkowy. Wczoraj młody mężczyzna usłyszał w prokuraturze zarzuty. Dzisiaj zostanie doprowadzony do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt.

Do zdarzenia doszło w nocy 8 czerwca przy jednym z przystanków na ul. Gospodarczej w Lublinie. Nieznany wtedy sprawca dokonał rozboju na mieszkańcu Lublina. Jego łupem padł telefon komórkowy. Sprawą zajęli się kryminalni z VI Komisariatu Policji w Lublinie.

Wczoraj realizując ustalenia własne policjanci z „szóstki” zatrzymali sprawcę. Okazał się nim 23-letni mieszkaniec Lublina. Jeszcze wczoraj młody mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Dzisiaj zostanie doprowadzony do sądu z wnioskiem Policji i Prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Zgodnie z kodeksem karnym za rozbój grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Młody mężczyzna był już w przeszłości karany za przestępstwa przeciwko mieniu.

K.K.

  • policjanci z zatrzymanym mężczyzną