Lublin: Kradł z magazynu worki z używaną odzieżą - Aktualności - KMP Lublin

Aktualności

Lublin: Kradł z magazynu worki z używaną odzieżą

Data publikacji 18.03.2019

Za kradzież co najmniej 6 worków ubrań ze sklepu z używaną odzieżą odpowie 22-letni mieszkaniec Lublina. Pracownik magazynu został ujęty na gorącym uczynku w momencie, gdy próbował wynieść worek z ubraniami. W jego samochodzie policjanci znaleźli dodatkowe worki ze sklepowym asortymentem. Sklep oszacował straty na blisko 1,5 tys. zł.

Młody mężczyzna, który od stycznia zatrudniony był w jednym ze sklepów z używaną odzieżą na lubelskich Bronowicach wpadł przed weekendem. 22-latek został ujęty przez właścicieli sklepu w momencie, gdy próbował wynieść z magazynu worek z asortymentem. Kiedy na miejsce przyjechali wezwani policjanci z VI komisariatu, okazało się, że tego dnia nieuczciwy pracownik ukradł jeszcze kilka worków z tanią odzieżą. Skradzione ubrania ukrył w swoim samochodzie.

Straty poniesione przez sklep, wycenione zostały na kwotę blisko 1,5 tys. zł. Mężczyzna trafił na komisariat.

Następnego dnia policjanci przeszukali jeszcze miejsce zamieszkania 22-latka. Jak się bowiem okazało, ze sklepu od początku roku cyklicznie ginął asortyment. Sklep oszacował straty na łączna kwotę około 20 tys. zł. Zachodziło podejrzenie, że związek z tymi kradzieżami może mieć zatrzymany 22-latek. Funkcjonariusze w mieszkaniu mężczyzny znaleźli szereg ubrań, które następnie zostały zabezpieczone.

Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli od niego 1 tys. zł.

Teraz 22-latek może mieć spore kłopoty. Za kradzież grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

AK