Lublin: Zatrzymał i nie pozwolił na dalszą jazdę - Aktualności - KMP Lublin

Aktualności

Lublin: Zatrzymał i nie pozwolił na dalszą jazdę

Data publikacji 16.03.2019

W czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Mowa o policjancie z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Lublinie, który zauważył mężczyznę kierującego mazdą. Auto poruszało się tzw. „wężykiem” i starzało zagrożenie w ruchu drogowym. Funkcjonariusz w dogodnej sytuacji zatrzymał kierującego. Badanie wykazało u 30-letniego kierowcy mazdy ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

      Policjant z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Lublinie w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 21.00  przy ul. Abramowickiej. Kierujący mazdą mężczyzna jechał tzw. wężykiem. Policjant postanowił pojechać za nim i w dogodnej sytuacji zatrzymać kierującego. W rejonie przystanku autobusowego  zatrzymał kierującego mazdą i powiadomił dyżurnego.

     Kierującym mazdą okazał się 30-latek. Badanie alkomatem potwierdziło, że był  nietrzeźwy. Miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zholowali jego auto i zatrzymali prawo jazdy. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

AF.