Lublin: Zabezpieczone nielegalne automaty do gier hazardowych - Aktualności - KMP Lublin

Aktualności

Lublin: Zabezpieczone nielegalne automaty do gier hazardowych

Data publikacji 15.03.2019

Pięć działających bez zezwolenia automatów do gier hazardowych ujawnili policjanci w jednym z lokali w centrum miasta. To działania, które realizowali wspólnie z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Nielegalne maszyny zostały zabezpieczone. Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym osobom odpowiedzialnym za urządzanie nielegalnych gier hazardowych grozi wysoka grzywna oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do realizacji prowadzonej przez policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Lublinie doszło w czwartek po południu.  Policjanci wspólnie z funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego skontrolowali jeden z lokali w centrum Lublina.

Mundurowi podejrzewali, że w  właściciel lokalu bez wymaganej koncesji udostępnia do użytku publicznego automaty do gier hazardowych.  Funkcjonariusze wewnątrz ujawnili łącznie  pięć takich maszyn. W lokalu zastali także pracownika, który obsługiwał nielegalne urządzenia.

Funkcjonariusze zabezpieczyli nielegalne automaty. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzić będą funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Zgodnie z kodeksem karnym skarbowym osobom odpowiedzialnym za urządzanie i prowadzenie nielegalnych gier hazardowych grozi wysoka grzywna oraz kara do 3 lat  pozbawienia wolności. Niezależnie od powyższego, zarówno organizatorowi nielegalnych gier, jak też właścicielowi lokalu grozi kara administracyjna - 100 tys. złotych od każdego nielegalnego automatu.

AK