Lublin: „Trzeźwy Umysł Na Drodze” - Aktualności - KMP Lublin

Aktualności

Lublin: „Trzeźwy Umysł Na Drodze”

Data publikacji 26.02.2019

Policjanci z KMP w Lublinie prowadzą działania pod nazwą „Trzeźwy umysł Na Drodze”. W pobliżu lubelskich szkół mundurowi sprawdzają stan trzeźwości rodziców odwożących dzieci do szkoły oraz uczniów, którzy przyjeżdżają na lekcje swoimi autami. Akcja ma na celu minimalizowanie przypadków prowadzenia pojazdów przez nietrzeźwych kierowców.

Wydział Prewencji wspólnie z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie prowadzą działania pod nazwą „Trzeźwy umysł Na Drodze”. Celem prewencyjnym projektu jest edukacja uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu działania KMP w Lublinie. Funkcjonariusze podczas spotkań edukacyjnych przekazują uczniom informacje dotyczące prawnych aspektów związanych z nietrzeźwością kierowców oraz zasad bezpiecznej i odpowiedzialnej jazdy.

Z kolei w ramach tych działań policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego realizują zadania o charakterze prewencyjnym, mające na celu minimalizowanie przypadków prowadzenia pojazdów przez nietrzeźwych kierowców, poprzez m.in. kontrole:

  • pojazdów  przewożących dzieci do szkół pod kątem trzeźwości kierujących,
  • stanu trzeźwości kierowców – uczniów, którzy samodzielnie dojeżdżają pojazdami do szkół,
  • kierujących pod kątem prawidłowego przewożenia pasażerów.

Wczoraj policjanci przeprowadzili takie działania w pobliżu Zespołu Szkół Elektronicznych w Lublinie na ul. Wojciechowskiej oraz przed Szkołą Podstawową w Konopnicy. Przed feriami funkcjonariusze byli w Szkole Podstawowej w Pliszczynie, a w ostatni dzień lutego mundurowi pojawią się w Szkole Podstawowej w Jabłonnej. Akcja ma na celu minimalizowanie przypadków prowadzenia pojazdów przez nietrzeźwych kierowców.

Podczas działań policjanci rozdają kierowcom oraz ich pasażerom odblaski ufundowane przez ROPS w Lublinie. Tego typu działania będą prowadzone przez mundurowych do końca roku.

K.K.

  • Policjanci kontrolują stan trzeźwości kierowcy
  • Policjanci kontrolują stan trzeźwości kierowcy
  • Policjanci
Ładowanie odtwarzacza...