Lublin: Pijany z zakazem nie zatrzymał się do kontroli - Aktualności - KMP Lublin

Aktualności

Lublin: Pijany z zakazem nie zatrzymał się do kontroli

Data publikacji 03.12.2018

36-latek pomimo dawanych sygnałów świetlnych i błyskowych nie zatrzymał się do kontroli i podjął próbę ucieczki. Dodatkowo okazało się, że nie posiada prawa jazdy i ma aktualny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około godz. 16:30 w miejscowości Skrzynice Kolonia policjanci z Komisariatu Policji w Bychawie zauważyli pojazd marki Opel Vivaro. Styl jego jazdy wskazywał na to, że kierujący może być pod wpływem alkoholu. W związku z tym mundurowi włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe w celu zatrzymania pojazdu. Kierujący nie reagując na dawane mu sygnały do zatrzymania ominął radiowóz przydrożnym rowem i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali auto. W środku było dwóch mężczyzn. Za kierownicą siedział 36-latek z gm. Jabłonna. Badanie alkomatem wykazało, że był nietrzeźwy. Okazało się, że w organizmie ma ponad 2,5 promila alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie wyszło na jaw, że 36-latek nie posiada prawa jazdy oraz ma aktualny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Teraz 36-latek odpowie przed sądem za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, jazdę w stanie nietrzeźwości i bez prawa jazdy oraz za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Zgodnie z kodeksem karnym za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

K.K.