Lublin: Seminarium „Bezpieczny Lublin dla Wszystkich” - Aktualności - KMP Lublin

Aktualności

Lublin: Seminarium „Bezpieczny Lublin dla Wszystkich”

Data publikacji 12.10.2018

Wczoraj na terenie Collegium Maius Uniwersytetu Medycznego w Lublinie odbyło się seminarium-koncert „BEZPIECZNY LUBLIN”. Podczas spotkania policjanci mówili o zagrożeniach w cyberprzestrzeni oraz wystawili stoisko profilaktyczne. Na koniec wydarzenia wystąpił artysta muzyk Łukasz Jemioła z zespołem.

Wczoraj w godz. 18:00-20:00 na terenie Collegium Maius Uniwersytetu Medycznego w Lublinie przy ul. Jaczewskiego 4 odbyło się seminarium-koncert „BEZPIECZNY LUBLIN”. Hasłem przewodnim wydarzenia było „Bezpieczny Lublin dla Wszystkich”.

Spotkanie rozpoczęło się wprowadzeniem informującym o celu przedsięwzięcia. Następnie policjant z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie omówił zagrożenia w cyberprzestrzeni. Później uczestnicy obejrzeli film pt. „CYBERPRZEMOC”, który powstał w ramach realizacji projektu: „Bezpieczna szkoła w strefie Schengen”. W filmie wypowiadający się eksperci udzielili wskazówek jak uchronić się przed zagrożeniami występującymi w sieci oraz wskazali zagrożenia płynące z niewłaściwego korzystania z Internetu. Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Lublinie wystawili stoisko profilaktyczne.

Na koniec wydarzenia wystąpił artysta muzyk Łukasz Jemioła z zespołem. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Biuro Organizacyjne „Zespół” przy współpracy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

K.K.