Lublin: Tymczasowy areszt dla rozbojarza recydywisty - Aktualności - KMP Lublin

Aktualności

Lublin: Tymczasowy areszt dla rozbojarza recydywisty

Data publikacji 09.10.2018

Lubelscy kryminalni realizując ustalenia własne zatrzymali sprawcę rozboju. Okazał się nim 33-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna uderzył pokrzywdzonego, a następnie przewrócił na ziemię i grożąc niebezpiecznym narzędziem doprowadził do stanu bezbronności. Jego łupem padł telefon komórkowy. Wczoraj 33-latek został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek na ul. Turystycznej w Lublinie. Sprawca dokonał rozboju na mieszkańcu Lublina. Najpierw uderzył pokrzywdzonego, a następnie przewrócił na ziemię i grożąc niebezpiecznym narzędziem doprowadził do stanu bezbronności. Później zabrał mu telefon komórkowy o wartości 500 zł.

Sprawą zajęli się kryminalni z VI Komisariatu Policji w Lublinie wspólnie z policjantami z Wydziału Kryminalnego z KMP w Lublinie. Funkcjonariusze ustalili, że sprawcą rozboju jest 33-letni mieszkaniec Lublina. Wczoraj mężczyzna został zatrzymany. Policjanci odzyskali również skradziony telefon komórkowy, który wstawiony był do jednego z lombardów.

Jeszcze wczoraj 33-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Następnie sąd na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy Jak się okazało w przeszłości 33-latek był już karany za podobne przestępstwo, tak więc teraz będzie odpowiadał w warunkach recydywy.

Zgodnie z kodeksem karnym rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia zagrożony jest karą nawet do 15 lat pozbawienia wolności, a w przypadku czynu popełnionego w recydywie kara ta może zostać zwiększona o połowę.

K.K.