Lublin: Zatrzymani sprawcy rozboju - Aktualności - KMP Lublin

Aktualności

Lublin: Zatrzymani sprawcy rozboju

Data publikacji 03.10.2018

Policyjni wywiadowcy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy dokonali rozboju na 35-latku. Zaatakowali go na dworcu przy al. Tysiąclecia. Wykręcili mu ręce i zabrali pieniądze, telefon i papierosy. Towarzysząca sprawcom kobieta okazała się poszukiwana. Sprawę prowadzą policjanci z II komisariatu, którzy udowodnili im kolejne przestępstwo.

   Do rozboju doszło  w miniony poniedziałek przed godziną 19.00 na dworcu przy Al. Tysiąclecia. Do czekającego na autobus 35-latka podeszło dwóch mężczyzn. Złapali go za ręce i zabrali mu pieniądze, telefon a nawet paczkę papierosów. Przyglądała się temu towarzysząca im kobieta. Cała trójka szybko oddaliła się z miejsca. Powiadomiony o zdarzeniu oficer dyżurny z komendy miejskiej skierował na miejsce zdarzenia policyjnych wywiadowców.

   Funkcjonariusze wspólnie z pokrzywdzonym rozpoczęli poszukiwania sprawców. Kilka ulic dalej mężczyzna rozpoznał swoich oprawców. Wszyscy zostali zatrzymani. Sprawą zajęli się policjanci z II komisariatu. Okazało się, ze towarzysząca im kobieta jest poszukiwana do odbycia kary więzienia za niezapłacone grzywny.  Dwaj mężczyźni to 34-latkowie, którzy byli już karani. Obaj w tym roku opuścili mury więzienia za popełnione przestępstwa. Jeden z nich odbywał karę za znęcanie, natomiast drugi za rozbój. Dziś obaj zostali doprowadzeni do prokuratury. Za popełnione przestępstwo rozboju znów grozi im więzienie.

   Dodatkowo obaj odpowiedzą za kradzież karty bankomatowej i wypłatę pieniędzy. 23 września br. okradli mężczyznę przy ul. Lubartowskiej. Ich wizerunek został zarejestrowany  przez kamery monitoringu. Okradziony mężczyzna zgłosił kradzież właśnie na II komisariacie Policji. Po zatrzymaniu mężczyzn za rozbój, policjantom nie pozostało już nic innego jak przedstawić im kolejny zarzut.

AF.