Lublin: Z promilami kierowała trolejbusem - Aktualności - KMP Lublin

Aktualności

Lublin: Z promilami kierowała trolejbusem

Data publikacji 14.09.2018

Do niecodziennej kolizji drogowej doszło wczoraj po południu na ul. Armii Krajowej w Lublinie. W trakcie jazdy miejskiego trolejbusu od trakcji elektrycznej odłączył się tzw. pałąk, który spadł na jadącego z tyłu fiata. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Jak się jednak okazało, jeden z uczestników tej kolizji był nietrzeźwy. Była nią kierująca trolejbusem. Badanie wykazało około promila alkoholu w jej organizmie. Policjanci zatrzymali jej uprawnienia do kierowania. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą policjanci z VII komisariatu.

Do tego zdarzenia doszło wczoraj około godz. 15 na ul. Armii Krajowej w rejonie skrzyżowania z ul. Bohaterów Monte Cassino. Ze zgłoszenia wynikało, że doszło tam do kolizji z udziałem trolejbusu i samochodu marki Fiat.  Dyżurny KMP w Lublinie wysłał w to miejsce policyjny patrol.

Jak się okazało, do zderzenia pojazdów nie doszło, tylko podczas jazdy trolejbusu nagle z trakcji elektrycznej odłączył się tzw. pałąk. Wyrwany ślizg uderzył następnie w jadącego za trolejbusem fiata.

Na szczęście nikomu nic się nie stało. Na miejscu obecny był już pracownik z nadzoru ruchu.

Funkcjonariusz z patrolu sprawdził stan trzeźwości kierujących pojazdami. Kierujący fiatem mieszkaniec Lublina był trzeźwy, nietrzeźwa była natomiast kierująca trolejbusem kobieta. Badanie wykazało około 1 promila w jej organizmie.

W związku z powyższym faktem, kobieta zakończyła swoją jazdę. Zatrzymano jej także uprawnienia do kierowania.

Dochodzenie w tej sprawie prowadzą teraz policjanci z VII komisariatu, którzy ustalają okoliczności tego zdarzenia.  Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

AK