Lublin: 15-latek wpadł na kradzionym rowerze - Aktualności - KMP Lublin

Aktualności

Lublin: 15-latek wpadł na kradzionym rowerze

Data publikacji 06.09.2018

Lubelscy kryminalni zatrzymali 15-latka, który jechał kradzionym rowerem. Nastolatek ukradł jednoślad warty 1700 zł spod szkoły na ul. Tumidajskiego w Lublinie. Jak się okazało 15-latek ma na swoim koncie jeszcze kradzież 3 rowerów. W dodatku przebywał na niepowrocie z pogotowia opiekuńczego.

Wczoraj po godz. 10:00 na ul. Krakowskie Przedmieście w Lublinie policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie zatrzymali do kontroli 15-letniego rowerzystę. Podczas czynności okazało się, że jednoślad jest kradziony. Nastolatek ukradł go dwie godziny wcześnie spod szkoły na ul. Tumidajskiego. Wartość skradzionego mienia została oszacowana na kwotę 1700 zł. Wrócił już on do właściciela. Ponadto wyszło na jaw, że 15-latek przebywa na niepowrocie z pogotowia opiekuńczego.

Młody mieszkaniec Lublina trafił na II Komisariat Policji w Lublinie. Tam okazało się, że to nie jedyny skradziony jednoślad na koncie nastolatka. Kryminalni z „dwójki” udowodnili mu jeszcze 3 kradzieże na terenie Lublina. Nieletni dopuścił się ich w kwietniu, lipcu i pod koniec sierpnia b.r. Jego łupem padły 3 jednoślady o wartości ponad 2 tys. zł.

Teraz za swoje czyny 15-latek po raz kolejny odpowie przed Sądem ds. Rodziny i Nieletnich. Nieletni po czynnościach został przekazany opiekunowi z pogotowia opiekuńczego.

K.K.