KWP: "Bezpieczna 19 -tka" działania policjantów ruchu drogowego - Aktualności - KMP Lublin

Aktualności

KWP: "Bezpieczna 19 -tka" działania policjantów ruchu drogowego

Data publikacji 03.08.2018

„Bezpieczeństwo na drodze krajowej nr 19” to nazwa akcji, którą w najbliższy weekend przeprowadzają policjanci z drogówki. Na terenie powiatów, przez których przebiega ta droga krajowa stróże będą kontrolować prędkość, z jaką poruszają się kierujący, ich stan trzeźwości, stan techniczny pojazdów czy też sposób przewożenia pasażerów. Głównym celem policyjnych działań jest poprawa stanu bezpieczeństwa na drogach.

Dzisiaj policjanci z drogówki rozpoczynają działania prewencyjno - kontrolne na drodze krajowej nr 19. Akcja obejmie powiaty: lubelski, lubartowski, bialski, radzyński, kraśnicki i janowski. Od samego rana policjanci wyposażeni w mierniki prędkości oraz videorejestratory zwracają uwagę na przypadki łamania przepisów przez kierujących pojazdami. 

Mundurowi sprawdzą prędkość z jaką poruszają się kierujący, stan trzeźwości, stan techniczny pojazdów, czy też sposób przewożenia pasażerów. Mundurowi będą podejmować interwencje dotyczące popełnianych wykroczeń i przestępstw w ruchu drogowym, jak np., nieprawidłowe wyprzedzanie, nieudzielanie pierwszeństwa, będą reagować także na wykroczenia popełniane przez pieszych.

Stróże prawa sprawdzą bezpieczeństwo przewożonych pasażerów oraz skontrolują, czy liczba znajdujących się osób jest zgodna z ilością wpisaną w dowodzie rejestracyjnym.

Pod „lupą” policjantów z drogówki znajdą się także kontrole stanu technicznego pojazdów, zwłaszcza autobusów oraz busów służących do przewozu towarów i osób oraz kontrole prawidłowego zabezpieczenia przewożonych ładunków.

Akcja potrwa przez cały weekend.

 

R.L.R