Lublin: Święto Policji w KMP w Lublinie - Aktualności - KMP Lublin

Aktualności

Lublin: Święto Policji w KMP w Lublinie

Data publikacji 17.07.2018

Dziś w Komendzie Miejskiej Policji w Lublinie odbyły się Obchody Święta Policji. W uroczystości wziął udział szef lubelskiego garnizonu Policji insp. Robert Szewc, kadra kierownicza komendy miejskiej, a także przedstawiciele służb mundurowych, samorządów i instytucji działających na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Podczas apelu wręczono nominacje na wyższe stopnie policyjne oraz nagrody dla wyróżnionych policjantów.

Uroczystość z okazji obchodów Święta Policji odbyła się o godz. 12 w Sali Konferencyjnej  Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Gospodarzem uroczystości był  Komendant Miejski Policji w Lublinie insp. Dariusz Dudzik.  Na uroczystym apelu spotkali się  przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych oraz instytucji na co dzień współpracujących z Policją. Wśród gości znaleźli się także Starosta Lubelski Pan Paweł Pikula. Prezydenta Miasta Lublin reprezentował Pan Zdzisław Niedbała z Kancelarii Prezydenta.

Obchody policyjnego święta uświetniła obecność Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie insp. Roberta Szewca.

Podczas apelu wręczone zostały nominacje na wyższe stopnie policyjne. Łącznie w Komendzie Miejskiej Policji w Lublinie awansowanych zostało 336 funkcjonariuszy. W korpusie oficerów starszych awans otrzymało 3 funkcjonariuszy, zaś w korpusie oficerów młodszych 17 policjantów. Awanse w korpusie aspirantów otrzymało 142 funkcjonariuszy, zaś w korpusie podoficerów 144 policjantów. W korpusie szeregowych awanse przyznano 30 stróżom prawa.

Podczas dzisiejszej uroczystości wręczone zostały także nagrody motywacyjne przyznane przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie.

Awansowanym i wyróżnionym policjantom pogratulował szef lubelskiego garnizonu insp. Robert Szewc. Życzenia złożył także Komendant Miejski Policji w Lublinie insp. Dariusz Dudzik.

A.K.