Lublin: Śmiertelny wypadek z udziałem rowerzysty - Aktualności - KMP Lublin

Aktualności

Lublin: Śmiertelny wypadek z udziałem rowerzysty

Data publikacji 09.07.2018

Lubelscy policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku drogowego do którego doszło wczoraj w Motyczu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący rowerem jadąc chodnikiem zjechał na jezdnię wprost pod samochód marki Peugeot. 76-letni rowerzysta w wyniku zdarzenia poniósł śmierć na miejscu. Kierujący przebadany na zawartość alkoholu w organizmie – był trzeźwy.

Do wypadku doszło wczoraj po godzinie 18:00 w Motyczu. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 76-letni mieszkaniec Lublina kierując rowerem jechał chodnikiem w kierunku miejscowości Kozubszczyzna. W pewnym momencie zjechał na jezdnię i zderzył się z jadącym w tym samym kierunku pojazdem marki Peugeot. Następnie auto zjechało na lewą stronę drogi i dachowało. W wyniku zdarzenia rowerzysta poniósł śmierć na miejscu. Osobówką podróżował 39-latek z dwójką dzieci, nie odnieśli poważnych obrażeń. Kierujący samochodem przebadany przez mundurowych na zawartość alkoholu w organizmie – był trzeźwy.

Teraz policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego tragicznego wypadku.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie rozwagi i ostrożności na drodze oraz o stosowanie się do przepisów. Pamiętajmy także, że brak zrozumienia i wzajemnego szacunku to kolejny niekorzystny czynnik wpływający na bezpieczeństwo uczestników ruchu. Bez względu na to, jakim środkiem transportu się poruszamy, wszyscy chcemy tego samego - bezpiecznie dojechać do celu.

K.K.