Aktualności

Lublin: W garażu i sypialni posiadał nielegalną broń, amunicję oraz marihuanę

Data publikacji 08.06.2018

Kryminalni z Bełżyc zatrzymali 49-latka u którego w garażu i sypialni ujawnili nielegalną amunicję i pistolet sygnałowy. Policjanci łącznie zabezpieczyli ponad 130 sztuk takiej amunicji. Mężczyzna nie posiadał wymaganego pozwolenia na te rzeczy. Dodatkowo funkcjonariusze w garażu znaleźli woreczek z zawartością marihuany. Teraz mieszkaniec gm. Konopnica odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Komisariatu Policji w Bełżycach ustalili, że mieszkaniec gm. Konopnica, który ma pozwolenie na broń sportową, posiada broń i amunicję inną niż wskazaną w pozwoleniu. Wczoraj policjanci przeszukali pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze należące do 49-latka. W trakcie czynności w garażu i sypialni funkcjonariusze ujawnili pistolet sygnałowy oraz amunicję, na którą mężczyzna nie posiadał wymaganego prawem zezwolenia. Łącznie zabezpieczyli ponad 130 sztuk nielegalnej amunicji. Ponadto w garażu 49-latka kryminalni ujawnili woreczek z zawartością marihuany. Nielegalne rzeczy zostały zabezpieczone, a mieszkaniec gm. Konopnica trafił na komisariat.

Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za nielegalne posiadanie broni i amunicji grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

K.K.