Lublin: Kto ich rozpoznaje? - Aktualności - KMP Lublin

Aktualności

Lublin: Kto ich rozpoznaje?

Data publikacji 11.01.2018

Lubelscy policjanci poszukują sprawców dwóch kradzieży do których doszło w galeriach handlowych na terenie miasta. W pierwszym przypadku sprawcy wykorzystując chwilową nieuwagę obsługi sklepu, działając wspólnie i w porozumieniu ukradli z wystawy kamizelkę o wartości 4000 zł. Natomiast w drugim przypadku sprawca ukradł 3 pary słuchawek o wartości około 200 zł. Funkcjonariusze zabezpieczyli monitoringi ze sklepów, na których widać całe zdarzenia. Do sprawy kradzieży poszukujemy osób widocznych na nagraniu. Osoby, które ich rozpoznają, proszone są o kontakt z Policją. Zapewniamy anonimowość!

  

Do pierwszego zdarzenia doszło na terenie jednego ze sklepów galerii handlowej przy al. Spółdzielczości Pracy w Lublinie. Sprawcy wykorzystując chwilową nieuwagę obsługi sklepu, działając wspólnie i w porozumieniu z wystawy ukradli kamizelkę o wartości 4000 zł. Policjanci zabezpieczyli monitoring, na którym widać całe zdarzenie. Kamery zarejestrowały moment jak do sklepu wchodzi kobieta o jasnych włosach, ubrana w zielona kurtkę, spodnie koloru niebieskiego, a w ręce trzyma torbę papierową zakupową w kolorze jasnym w różowe wzory oraz damską torebkę. Wraz z nią do sklepu weszło dwóch mężczyzn. Pierwszy ubrany na ciemno, szczupłej budowy ciała, na głowie miał czapkę z daszkiem, natomiast drugi ubrany w niebieską kurtkę z szarymi rękawami, tęgiej budowy ciała w okularach korekcyjnych. Kiedy mężczyźni zagadują sprzedawczynię kobieta, torbę w którą wcześniej zapakowała futerko, przekazuje mężczyźnie, który na chwilę wszedł do sklepu, po czym opuścił teren lokalu nie płacąc za towar. Był on ubrany w jasne buty sportowe, czapkę z daszkiem i niebieskie spodnie. Po wszystkim wszyscy opuszczają sklep.

Ładowanie odtwarzacza...

Do sprawy kradzieży funkcjonariusze z V Komisariatu Policji w Lublinie poszukują mężczyzn i kobiety widocznych na nagraniu. Osoby, które ich rozpoznają proszone są o kontakt z dyżurnym pod nr tel.: (81) 535-47-00 lub 997.

Druga kradzież miała miejsce w jednym ze sklepów w galerii handlowej przy al. Witosa. Z zawiadomienia złożonego przez kierownika sklepu, wynika że na jego teren dwukrotnie wszedł mężczyzna, ubrany w ciemne spodnie typu jeans, czarną pikowaną kurtkę z kapturem i żółte buty sportowe. Wykorzystał chwilę nieuwagi pracowników, wziął z półki 3 pary słuchawek o wartości około 200 zł i wyszedł z nimi ze sklepu nie płacąc za nie. Policjanci zabezpieczyli sklepowy monitoring, który zarejestrował wizerunek sprawcy.

  

  

Do sprawy kradzieży poszukujemy mężczyzny widocznego na zdjęciu.. Ktokolwiek go zna bądź rozpoznaje proszony jest o kontakt z Komisariatem VI Policji w Lubinie przy ul. Gospodarczej 2 lub pod nr tel.: (81) 535-46-61 lub 997. Zapewniamy anonimowość!

K.K.