Aktualności

Lublin: Zobaczyła swój wizerunek w internecie i sama zgłosiła się na Policję

Data publikacji 09.01.2018

Nasze apele o pomoc w ustaleniu sprawców przestępstw bardzo często przynoszą pozytywny efekt. Niejednokrotnie takie społeczne napiętnowanie sprawców powoduje, że sami zgłaszają się na policję. Tak też było w przypadku środowej publikacji sprawczyni przywłaszczenia portfela. Kobieta widząc siebie na jednym z portali internetowych, wczoraj sama zgłosiła się na VII Komisariat Policji w Lublinie. Teraz o jej dalszym losie zadecyduje Sąd. Grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności.

Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu autobusu. Na zabezpieczonym przez policjantów nagraniu widać jak kobieta w wieku około 50-lat, szczupłej budowy ciała, siada na tylnych siedzeniach autobusu. Kiedy zauważa leżący portfel zakrywa go butem. Sięga po niego dopiero wtedy gdy wie, że nikt na nią nie patrzy.

W minioną środę opublikowaliśmy wizerunek sprawczyni tego zdarzenia. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Wczoraj kobieta widząc swoje zdjęcia na jednym z portali internetowych sama zgłosiła się na VII Komisariat Policji w Lublinie. Okazała się nią 55-letnia mieszkanka Lublina.

Kobieta wczoraj usłyszała zarzut przywłaszczenia cudzej rzeczy. Teraz o jej dalszym losie zadecyduje Sąd. Przypominamy, że powiedzenie „znalezione nie kradzione” nie do końca jest zgodne z prawdą. W kodeksie karnym taki czyn traktowany jest jako przywłaszczenie mienia, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

K.K.