Lublin: Wpadł na kradzieży aparatu fotograficznego - Aktualności - KMP Lublin

Aktualności

Lublin: Wpadł na kradzieży aparatu fotograficznego

Data publikacji 11.10.2017

Za kradzież aparatu fotograficznego o wartości ponad 1300 zł odpowie 35-letni mieszkaniec gm. Konopnica. Mężczyzna został ujęty przez pracownika ochrony jednego ze sklepów w galerii handlowej przy al. Witosa w Lublinie. Skradziony sprzęt wrócił na sklepową półkę a sprawca trafił na VI Komisariat Policji, gdzie już usłyszał zarzut kradzieży. Mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Do kradzieży doszło wczoraj tuz po godz. 19:00 w jednym ze sklepów w galerii handlowej przy al. Witosa w Lublinie. Dyżurny miasta otrzymał zgłoszenie, o tym, że pracownik ochrony ujął sprawcę kradzieży aparatu fotograficznego. Natychmiast na miejsce udali się policjanci, którzy ustalili, że mężczyzna wyniósł aparat o wartości ponad 1300 zł za linię kas, nie płacąc za towar. Skradziona rzecz wróciła na sklepową półkę, natomiast sprawca został zatrzymany i przewieziony na VI Komisariat Policji. Okazał się nim 35-letni mieszkaniec gm. Konopnica.

Dzisiaj mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży. Na poczet przyszłej kary policjanci zabezpieczyli od 35-latka pieniądze w kwocie 500 zł. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje Sąd. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

K.K.