Lublin: „Stop Agresji na Drodze” - Aktualności - KMP Lublin

Aktualności

Lublin: „Stop Agresji na Drodze”

Data publikacji 24.09.2017

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie przeprowadzili wzmożone działania na terenie Lublina pod kryptonimem „Stop Agresji na Drodze”. Ich celem było ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących, którzy w rażący sposób naruszają przepisy ruchu drogowego. W efekcie funkcjonariusze skontrowali 54 pojazdy, ujawnili 52 wykroczenia oraz 2 przestępstwa w ruchu drogowym. Ponadto zatrzymali 21 dowodów rejestracyjnych i jedno prawo jazdy.

W piątek w godz. od 16:00 do 24:00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie przeprowadzili wzmożone działania na terenie miasta Lublina pod kryptonimem „Stop Agresji na Drodze”. Wspierali ich policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, Oddziału Prewencji Policji w Lublinie oraz Wydziału Wywiadowczego KMP w Lublinie. Celem działań było ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących, którzy w rażący sposób naruszają przepisy ruchu drogowego. Funkcjonariusze sprawdzali m. in. rejon ul. Orkana, ul. Turystycznej, ul. Krakowskie Przedmieście oraz al. Witosa. To ostanie miejsce było zaznaczone na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jako miejsce, gdzie odbywają się nielegalne rajdy samochodowe. Również tego samego wieczoru przed godz. 21:00 otrzymaliśmy zgłoszenie, że na jednym z parkingów przy ul. Turystycznej kierowcy kręcą tzw. „bączki”.

W trakcie działań policjanci przeprowadzili 54 kontrole pojazdów, podczas których sprawdzali m. in. stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów. W większości przypadkach kontrole kończyły się mandatami karnymi za zły stan techniczny pojazdów, brak wymaganych dokumentów lub obowiązkowego wyposażenia samochodu. Łącznie policjanci wypisali 52 mandaty karne, a w 6 przypadkach został sporządzony wniosek do Sądu o ukaranie. Mundurowi zatrzymali 1 prawo jazdy za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 21 dowodów rejestracyjnych ze względu na zły stan techniczny auta.

Podczas akcji policjanci ujawnili również 2 przestępstwa. Jeden kierujący poruszał się pojazdem pomimo aktywnego Sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.  Natomiast 21-letni mieszkaniec Lublina odpowie za nie zatrzymanie się do kontroli drogowej pomimo dawanych sygnałów błyskowych i dźwiękowych do zatrzymania. Młody kierowca odpowie teraz za to przed Sądem. Według nowych przepisów, które obowiązują od 1 czerwca b.r. grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zapowiadają, że tego typu działania będą cyklicznie powtarzane.  

K.K.