Lublin: Debata Społeczna - Aktualności - KMP Lublin

Aktualności

Lublin: Debata Społeczna

Data publikacji 14.09.2017

Oszustwa na szkodę osób starszych, dopalacze czy zagrożenia wynikające z niewłaściwego korzystania z Internetu. To tylko kilka z tematów, o których mówili i przestrzegali dziś policjanci podczas debaty społecznej. Do spotkania z mieszkańcami doszło w Zespole Szkół im. W. Grabskiego. Debatę prowadził Komendant Komisariatu I Policji w Lublinie nadkom. Rafał Skoczylas.

     

  Prospołeczna inicjatywa „Debat Społecznych” rozpoczęta została w 2013r.  Dzisiejsze spotkanie odbyło się w Zespole Szkół im. W. Grabskiego ul. Podwale 11 w Lublinie. Organizatorem debaty był Komendant Komisariatu I Policji w Lublinie nadkom. Rafał Skoczylas.

      

   Podczas debaty poruszono tematykę bezpieczeństwa. Policjanci przedstawili metody działania oszustów, którzy wyłudzają pieniądze na szkodę osób starszych. Omówili metody na „wnuczka” i „policjanta”. Poruszony został przez mundurowych także problem zagrożeń wynikających z niewłaściwego korzystania z Internetu oraz gier interaktywnych doprowadzających do zachowań autodestrukcyjnych osób małoletnich.

     

   Wszystkim zgromadzonym przybliżono charakterystykę nowych narzędzi prospołecznych tj. „Krajowa Mapa zagrożeń Bezpieczeństwa”, „Moja Komenda” oraz „ Dzielnicowy bliżej nas”. Policjanci przypominali, że z narzędzia Krajowej Mapy Zagrożeń należy korzystać w sposób racjonalny. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. Z jednego komputera lub telefonu również można zgłosić jedno zagrożenie na dobę. Funkcjonariusze zwrócili uwagę, że mapa nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji policji. W takich przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych – 112 i 997.

     

AF.