Lublin: Policjanci oddali krew - Aktualności - KMP Lublin

Aktualności

Lublin: Policjanci oddali krew

Data publikacji 12.07.2017

Dziś policjanci z komendy miejskiej oddawali krew. Mobilny punkt ustawiony został przed budynkiem komendy. W związku z deficytem w okresie letnim tego najcenniejszego składnika, akcja oddawania krwi została zorganizowana przez Komendanta Miejskiego Policji w Lublinie insp. Dariusza Dudzika oraz Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów KMP w Lublinie.

   Dziś od godziny 9.00 przed budynkiem Komendy Miejskiej Policji w Lublinie pojawił się mobilny punkt oddania krwi. Mundurowi czynnie wzięli w niej udział. Akcja została zorganizowana przez Komendanta Miejskiego Policji w Lublinie insp. Dariusza Dudzika oraz Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów KMP w Lublinie.

   W okresie letnim gdy częściej dochodzi do wypadków w rolnictwie ale także podczas wypoczynku krew staje się środkiem deficytowym. Policjanci na co dzień dbają o bezpieczeństwo i często są pierwsi na  miejscu takich zdarzeń ratując ludzkie życie. To doświadczenie uczy jak ważne jest aby tego najcenniejszego daru nie zabrakło dla osób poszkodowanych w wypadkach.  

AF.