Lublin: Święto Policji w KMP w Lublinie - Aktualności - KMP Lublin

Aktualności

Lublin: Święto Policji w KMP w Lublinie

Data publikacji 10.07.2017

Obchody Święta Policji odbyły się dzisiaj w Komendzie Miejskiej Policji w Lublinie. W uroczystości wziął udział szef lubelskiego garnizonu Policji insp. Paweł Dobrodziej, kadra kierownicza komendy miejskiej, a także przedstawiciele służb mundurowych, samorządów i instytucji działających na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Podczas apelu wręczono nominacje na wyższe stopnie policyjne oraz nagrody dla wyróżnionych policjantów.

Uroczystość z okazji obchodów Święta Policji odbyła się w Sali Konferencyjnej  Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Gospodarzem uroczystości był  Komendant Miejski Policji w Lublinie insp. Dariusz Dudzik, a wśród zaproszonych gości znaleźli się  przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych oraz instytucji na co dzień współpracujących z Policją na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Udział w uroczystości wziął także Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie insp. Paweł Dobrodziej. Głos zabrali również z-ca Prezydenta Lublina Pan Artur Szymczyk oraz Starosta Lubelski Pan Paweł Pikula.

Podczas uroczystego apelu wręczone zostały nominacje na wyższe stopnie policyjne. Łącznie w Komendzie Miejskiej Policji w Lublinie awansowanych zostało 293 funkcjonariuszy. W korpusie oficerów starszych awans otrzymało 4 funkcjonariuszy, zaś w korpusie oficerów młodszych 7 policjantów. Kolejne awanse przyznane zostały w korpusie aspirantów i tu na wyższe stopnie mianowanych zostało ogółem 142 funkcjonariuszy. Awanse w korpusie podoficerów otrzymało 92 policjantów, natomiast w korpusie szeregowych 48 funkcjonariuszy.

Podczas dzisiejszej uroczystości wręczone zostały także nagrody przyznane przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie insp. Pawła Dobrodzieja. W związku z zakończeniem plebiscytu na „Najbardziej Rozpoznawalnego Dzielnicowego” odbywającego się na łamach gazety „Dziennik Wschodni” Komendant Miejski Policji w Lublinie wyróżnił nagrodami zwycięzców:

1. miejsce - mł. asp. Jacek Surdyga

2. miejsce - asp. szt. Tomasz Młynarski

3 miejsce - mł. asp. Radosław Ochal

Ponadto Komendant Miejski Policji w Lublinie wyróżnił nagrodą z zajęcie I miejsca w „Zawodach Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych Patrol Roku 2017” na szczeblu wojewódzkim: st. post. Kamila Dybkowskiego i st. post. Grzegorza Dorosza.

Awansowanym i wyróżnionym policjantom pogratulował szef lubelskiego garnizonu insp. Paweł Dobrodziej. Życzenia złożył także Komendant Miejski Policji w Lublinie insp. Dariusz Dudzik.

K.K.