Lublin: Wywiadowcy zatrzymali sprawcę pobicia - Aktualności - KMP Lublin

Aktualności

Lublin: Wywiadowcy zatrzymali sprawcę pobicia

Data publikacji 07.07.2017

Policyjni wywiadowcy z KMP Lublin zatrzymali w bezpośrednim pościgu sprawcę brutalnego pobicia 58-latki. Okazał się nim 22-letni mieszkaniec gm. Niemce. Mężczyzna zaatakował kobietę na przejściu dla pieszych i bił ją pięściami po twarzy. W wyniku pobicia poszkodowana z poważnymi obrażeniami głowy trafiła do szpitala. Wczoraj Sąd zdecydował o trzy miesięcznym areszcie dla sprawcy.

W miniony wtorek około południa dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie, że na przejściu dla pieszych w pobliżu skrzyżowania ul. Podzamcze z al. Tysiąclecia młody mężczyzna bije pięściami po twarzy kobietę. Natychmiast na miejsce zostali skierowani policyjni wywiadowcy, którzy zauważyli jak opisany sprawca ucieka w kierunku znajdującej się w pobliżu stacji benzynowej. Policjanci podjęli za nim pościg i po chwili był on już w ich rękach. Zatrzymanym okazał się 22-letni mieszkaniec gm. Niemce. Agresywny mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Pokrzywdzona 58-letnia kobieta z poważnymi obrażeniami głowy została zabrana do szpitala.

Jak ustalili policjanci z II Komisariatu Policji młody mężczyzna zaczepił wcześniej w pobliżu dworca PKS dwie inne kobiety. Mieszkaniec gminy Niemce nie potrafił w racjonalny sposób wyjaśnić dlaczego zaatakował kobiety. 

Wczoraj mężczyzna został doprowadzony do prokuratury gdzie usłyszał zarzuty uszkodzenia ciała. Na wniosek Policji i Prokuratury Sąd zastosował wobec 22-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Zgodnie z kodeksem karnym za spowodowanie uszczerbku na zdrowiu grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

K.K.