Lublin: Poszukiwani świadkowie rozboju - Aktualności - KMP Lublin

Aktualności

Lublin: Poszukiwani świadkowie rozboju

Data publikacji 06.07.2017

Policjanci z I komisariatu poszukują świadków rozboju, do którego doszło 30 maja w Lublinie. Dwaj mężczyźni w centrum miasta zaczepili dwóch nieznajomych i pobili kradnąc papierosy. Jeden z nich zagroził pokrzywdzonym trzymanym w ręku „tulipanem”. Policjanci zatrzymali jednego z napastników, który został przez sąd aresztowany i poszukują drugiego ze sprawców. Świadkowie tego zdarzenia proszeni są o kontakt z Policją.

Do rozboju doszło 30 maja na Placu Wolności w Lublinie. Około północy do dwóch mężczyzn znajdujących się w rejonie przystanka na Placu Wolności podeszło dwóch nieznajomych. Najpierw doszło między nimi do słownej utarczki. Później nieznajomi zaczęli bić mężczyzn. Bijatyka przeniosła się nawet na ulicę. Jeden z pokrzywdzonych bił kopany. Napastnik groził trzymaną w ręku rozbitą butelką.

Sprawcy po tym wszystkim uciekli kradnąc od swoich ofiar papierosy.  Na szczęście pobitym mężczyznom nie stało się nic poważnego. Zdarzenie zostało zgłoszone na I komisariacie Policji.

Operacyjni z „jedynki” ustalili jednego z napastników. Na początku czerwca został zatrzymany. 18-latek usłyszał zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia  i został przez sąd aresztowany.  Policjanci ustalają jeszcze drugiego ze sprawców.

Funkcjonariusze poszukują świadków tego przestępstwa. Ktokolwiek widział opisywane zdarzenie lub posiada istotne informacje na ten temat, proszony jest o kontakt z KP I w Lublinie przy ul. Okopowej 2b lub kontakt tel. 81 535 45 73/997.

 AK