Lublin: Sprawca pobicia z recedywą, pokrzywdzony poszukiwany - Aktualności - KMP Lublin

Aktualności

Lublin: Sprawca pobicia z recedywą, pokrzywdzony poszukiwany

Data publikacji 05.07.2017

Za pobicie mieszkańca Lublina odpowie 20-latek, który wspólnie z kilkoma innymi kompanami pobił nietrzeźwego nieznajomego na jednej z ulic miasta. Sprawca pobicia, który niedawno wyszedł na wolność po 3 letniej odsiadce, za popełnione przestępstwo odpowie w warunkach recydywy. Jak się okazało, odsiadka czeka także samego pokrzywdzonego, który był poszukiwany do odbycia kary ponad 2 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce w nocy z 24 na 25 czerwca w rejonie skrzyżowania ul. Ruskiej i Targowej w Lublinie. Grupa kilku osób zaczepiła nieznanego im mężczyznę. Nietrzeźwy 36-latek w wyniku pobicia trafił do szpitala. Na szczęście nie odniósł poważniejszych obrażeń i szybko został wypisany do domu.

O sprawie dowiedzieli się policjanci z II komisariatu. Mundurowi zatrzymali w tym tygodniu jednego ze sprawców pobicia. Okazał się nim 20- latek. Jak się okazało, mężczyzna był karany za podobne przestępstwa. Niedawno wyszedł na wolność po 3 latach „odsiadki”.

Dziś policjanci będą doprowadzać 20-latka do prokuratury. Mężczyzna będzie odpowiadał za pobicie w warunkach recydywy.  

To jednak nie jedyna osoba, która będzie odpowiadać za swoje czyny przed sądem. Okazało się bowiem, że i sam pokrzywdzony ma coś na swoim  sumieniu. Policjanci ustalili, że mężczyzna poszukiwany był do odsiadki za wcześniej popełnione przestępstwo. Miał karę 2 lat i 3 miesięcy pozbawienia wolności. 36-latek został już przewieziony do aresztu śledczego.

AK