Lublin: Siedziała w szafie, teraz "posiedzi" w areszcie śledczym - Aktualności - KMP Lublin

Aktualności

Lublin: Siedziała w szafie, teraz "posiedzi" w areszcie śledczym

Data publikacji 01.07.2017

Policjanci z szóstego komisariatu zatrzymali 30-letnią kobietę, która była poszukiwana przez sądy do odbycia kary pozbawienia wolności. Na koncie miała kradzieże, za które musiała odpowiedzieć. Jak się jednak okazało, od pewnego czasu unikała odpowiedzialności przed wymiarem sprawiedliwości. Sytuacja zmieniła się wczorajszego dnia, kiedy to mundurowi znaleźli ją ukrytą w szafie jednego z lubelskich mieszkań.

Wczoraj rano policjanci zapukali do jednego z mieszkań na lubelskich Tatarach. Mieli podejrzenia, że może tam przebywać  poszukiwana 30-letnia kobieta.  Jej ukrywanie się zapewne było związane z faktem, że  miała do odsiadki karę łącznie ponad półtora roku pozbawienia wolności za kradzieże, których się wcześniej dopuściła. Lublinianka poszukiwana była przez Sąd Rejonowy w Lubartowie oraz dwukrotnie przez Sąd Rejonowy Lublin Wschód z siedzibą w Świdniku.

Jak się okazało, mundurowi z szóstki zdekonspirowali miejsce jej ukrywania się. Pomimo zapewnień domowników, nie uwierzyli i zaczęli przeszukiwać kolejne pomieszczenia. Kiedy otworzyli drzwi szafy , ich oczom ukazała się poszukiwana 30-latka.

Kobieta prosto z szafy trafiła na komisariat, a stamtąd do aresztu śledczego w Lublinie, gdzie spędzi najbliższe półtora roku.

AK