Lublin: Łupami z kradzieży wyposażył swój dom - Aktualności - KMP Lublin

Aktualności

Lublin: Łupami z kradzieży wyposażył swój dom

Data publikacji 01.07.2017

Metalowe kręcone schody, hydrofory, świerk, skuter wodny na przyczepce oraz dwa 150 kilogramowe rozpory budowalne – to łupy, które stały się celem 29-letniego mieszkańca pow. lubartowskiego. Mężczyzna pod osłoną kilku nocy ukradł te przedmioty z prywatnych lubelskich działek i placów budowy i wywiózł je do domu, bo jak twierdził, wydały mu się potrzebne. Policjanci z piątego komisariatu w Lublinie odzyskali cały, warty łącznie 50 tys. zł. sprzęt, zaś sprawcę kradzieży doprowadzili do prokuratury. Za kradzieże grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Na trop tego bezczelnego złodzieja wpadli policjanci z V komisariatu. Od pewnego czasu otrzymywali zgłoszenia o przypadkach kradzieży różnych przedmiotów, do których dochodziło m.in. w rejonie placów budowy, czy prywatnych posesji w Lublinie.

Z jednego zawiadomienia wynikało, że ktoś pod osłoną nocy zdemontował metalowe kręcone schody spod prywatnej firmy. Innej nocy złodziej razem z korzeniami wykopał świerk, który rósł w rejonie budowy drogi. Z innej budowy, także nocą, sprawca ukradł dwa metalowe dosyć ciężkie, bo ważące 150 kilogramów,  rozpory. Właściciel jednej z posesji zgłosił natomiast kradzież wodnego skutera, wraz z przyczepką, na której się znajdował. Również i hydrofory warte 10 tys. zł.  padły łupem nocnego złodzieja.

Pomimo, że każdy z przypadków kradzieży był inny, prowadzący powyższe sprawy kryminalni, zaczęli podejrzewać, że za tymi dosyć nietypowymi przestępstwami może stać jedna i ta sama osoba. Czas pokazał, że mieli rację.

Policjanci z „piątki” w tym tygodniu pojechali na teren powiatu lubartowskiego, gdyż poczynione w sprawie ustalenia właśnie tam ich pokierowały. I całkiem słusznie. Przeszukanie jednej z posesji rozwiązało zagadkę nietypowych kradzieży z Lublina.

Na należącej do 29-latka działce mundurowi znaleźli niemal wszystkie skradzione przedmioty: metalowe schody zamontowane wewnątrz domu, świerk rosnący przed domem, rozpory i hydrofory. Z kolei skradziony przez niego skuter i przyczepkę, stróże prawa odnaleźli kilkadziesiąt kilometrów dalej, u jego  znajomego.

Cały, warty łącznie 50 tys. zł.  sprzęt został odebrany 29-latkowi, zaś on sam trafił do policyjnego aresztu. 

Wczoraj 29-latek był przesłuchiwany na V komisariacie. Policjanci ustalili, że prowadzący własną działalność gospodarczą mężczyzna, w łatwy sposób, chciał zdobyć, to czego potrzebował do swojego domu. Kradł akurat to, co zwracało jego uwagę i wydawało mu się potrzebne i w nocy zakradał się w upatrzone miejsce. Kradziony łup wywoził samochodem. Jak jednak przyznał policjantom mężczyzna , w tym przestępczym działaniu zachował się „honorowo”, gdyż nie okradał tych, u których pracował, tylko ich sąsiadów.

To tłumaczenie wcale  nie zmienia postaci rzeczy. Łącznie, 29-latek usłyszał pięć zarzutów kradzieży. Wczoraj został doprowadzony do prokuratury. Na poczet przyszłych kar zostały zabezpieczone od niego pieniądze w kwocie 3 tys. zł.

Za kradzież grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

AK

Ładowanie odtwarzacza...