KWP: Podsumowanie pracy Policji podczas UEFA EURO U21 w Lublinie - Aktualności - KMP Lublin

Aktualności

KWP: Podsumowanie pracy Policji podczas UEFA EURO U21 w Lublinie

Data publikacji 23.06.2017

Wczoraj odbył się trzeci i ostatni mecz rozgrywany w ramach UEFA EURO U21 w Lublinie. Na naszego miasta przyjechało kilka tysięcy turystów z całej Polski, ale także kibiców ze Szwecji i Słowacji. Nad bezpieczeństwem sympatyków sportu czuwali policjanci. Zabezpieczaliśmy mecze, treningi, przejazdy zawodników i przemarsze kibiców. EURO U 21 w Lublinie minęły w atmosferze sportowej rywalizacji i bezpieczeństwa!

 

Do tego przedsięwzięcia lubelscy policjanci przygotowywali się od kilku miesięcy. Decyzją szefa garnizonu lubelskiego insp. Pawła Dobrodzieja powołany został specjalny zespół. Zabezpieczenie EURO U21 zostało podzielone na podoperacje: LUBLIN, ŚWIDNIK, DROGA, ODWÓD i LOGISTYKA.

 

Nad bezpieczeństwem tej imprezy czuwało ponad 1100 policjantów.  Zabezpieczaliśmy mecze, treningi, przejazdy zawodników.   Trybuny „Areny Lublin” mieszczące ponad 15 tysięcy kibiców były w każdym z trzech spotkań rozgrywanych w naszym mieście zapełnione fanami piłki. Prócz polskich kibiców nasze miasto odwiedziło blisko 2 tys. Słowaków oraz blisko 4 tys. Szwedów.

 

To właśnie szwedzcy kibice, przed każdym z meczów swojej reprezentacji, w barwnym pochodzie maszerowali wspólnie pod stadion.  Oczywiście te przemarsze były zabezpieczane przez lubelskich policjantów.

 

W dniach, w których nie były rozgrywane mecze główne nasze działania skierowane były na miejsca, cieszące się największym zainteresowaniem turystów, była to lubelska starówka i ścisłe centrum miasta.  Wszystko oczywiście po to, by wszyscy czuli się w Lublinie bezpiecznie. I ten cel został przez nas osiągnięty.

 

UEFA EURO U 21 w Lublinie minęły w atmosferze sportowej rywalizacji i bezpieczeństwa!

 

         Zobacz więcej zdjęć z pracy Policji podczas UEFA EURO U21 w Lublinie.

R.L.R

Ładowanie odtwarzacza...