Lublin: 4 kilogramy marihuany nie trafi na rynek - Aktualności - KMP Lublin

Aktualności

Lublin: 4 kilogramy marihuany nie trafi na rynek

Data publikacji 08.02.2017

Ponad 4 kilogramy suszu konopi indyjskich zabezpieczyli wczoraj policjanci na terenie gminy Strzyżewice. Nielegalny towar przechowywany był przez 23-latka w komodzie. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczością narkotykową KMP w Lublinie mieli informację, że mężczyzna może uprawiać marihuanę. To kolejna realizacja policjantów z tego wydziału. Kilka tygodni temu zlikwidowali uprawę krzaków konopi oraz zabezpieczyli narkotyki z których można byłoby otrzymać około 800 dilerskich działek.

     

    Policjanci weszli wczoraj na teren jeden z posesji w gm. Strzyżewice. Z posiadanych ustaleń wynikało, że mężczyzna może uprawiać i sprzedawać  marihuanę. Podczas przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli 4 kilogramy suszu konopi indyjskich. Nielegalny towar znajdował się w szufladzie komody stojącej w sypialni. 23-letni Wojciech P. właściciel marihuany został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Dziś usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających. Mężczyzna był już wcześniej karany za kradzieże i pobicie. Teraz grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

     

   To kolejna realizacja policjantów z Wydziału do walki z przestępczością Narkotykową KMP w Lublinie. Kilka tygodni temu w funkcjonariusze zabezpieczyli profesjonalne urządzenia służące do uprawy marihuany. Pomieszczenie do uprawy marihuany znajdowało się pod podłogą letniej kuchni.

AF.