Lublin: Pirat drogowy z akcyzą - Aktualności - KMP Lublin

Aktualności

Lublin: Pirat drogowy z akcyzą

Data publikacji 31.01.2017

Z prędkością ponad 200 km/h uciekał przed policyjnym pościgiem pirat drogowy, nagminnie łamiąc przepisy ruchu drogowego. Swoją jazdę zakończył na przydrożnym ogrodzeniu. Kierowcą okazał się 43-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego. Powodem ucieczki okazała się kontrabanda. W aucie przewoził ponad 5 tys. paczek bezakcyzowych papierosów. Uszczuplenie Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych podatków w tym przypadku wyniosło ponad 110 tys. zł. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Teraz 43-latek za swoje postępowanie odpowie przed Sądem. Szaleńcza jazda pirata została zarejestrowana za pomocą policyjnego videorejestratora.

Wczoraj w nocy tuż po godzinie 2:00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z KMP w Lublinie pełniący służbę radiowozem nieoznakowanym typu videorejestrator na trasie S-17 zauważyli pojazd marki Opel Vectra poruszający się z nadmierną prędkością. Wobec tego postanowili zatrzymać auto do kontroli drogowej. Kierowca nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe, jeszcze bardziej przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci podjęli pościg za tym samochodem. W trakcie ucieczki kierowca opla nagminnie łamał przepisy ruchu drogowego m. in. poruszał się z prędkością powyżej 220 km/h na drodze ekspresowej oraz powyżej 200 km/h w miejscu gdzie dozwolona prędkość to 90 km/h oraz wyprzedzał w miejscach gdzie jest to zabronione.

      

Jechał również środkiem drogi uniemożliwiając jego wyprzedzenie. W miejscowości Żyrzyn uciekający opel wjechał na rondo z bardzo dużą prędkością, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne ogrodzenie. Szaleńcza jazda mężczyzny została zarejestrowana za pomocą policyjnego videorejestratora.

      

Policjanci natychmiast podbiegli do auta pirata drogowego i zatrzymali kierowcę. Jak się okazało prawdziwym powodem dla którego mężczyzna podjął próbę ucieczki było to co miał w swoim pojeździe. Na tylnym siedzeniu mężczyzna przewoził ponad 5 tys. paczek papierosów różnych marek bez znaków polskiej akcyzy skarbowej. Uszczuplenie Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych podatków w tym przypadku wyniosło ponad 110 tys. zł. Mundurowi zabezpieczyli kontrabandę, a mężczyznę osadzili w policyjnym areszcie.

      

Piratem drogowym okazał się 43-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego. Mężczyźnie za popełnione wykroczenia drogowe funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy w związku ze stworzeniem zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

      

43-latek teraz za swoje postępowanie odpowie przed Sądem. Za przestępstwo skarbowe grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz przepadek zabezpieczonego towaru.

K.K.

Ładowanie odtwarzacza...